• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/DenizliAGD?ref=hl
  • https://twitter.com/DenizliAgd
Custom Search

Hakkımızda

Anadolu Gençlik Derneği ?  
             "İnsanların en hayırlısı insanlığa faydalı olandır." inancı ile çalışmalarını yürüten Anadolu Gençlik Derneği, ülkemizin il, ilçe, belde ve mahallelerinde kurduğu şube , temsilcilik ve bürolarla, bunların yanı sıra diğer müessese ve faaliyetlerle ülkemiz gençliğinin beraberlik ve kardeşliğinin öncüsü olmuştur.

           geçmişten bu yana aktivitesini yitirmeyen çalışma aşkı ile Anadolu Gençlik Derneği, Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşu ve dünyanın en büyük gençlik organizasyonu olarak aziz milletimizin dernek medeniyetinin parlak bir temsilcisi olmayı hak etmiştir.

           Anadolu Gençlik Derneği şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da üstlendiği misyonu geçmişten aldığı güçle, yarınlara daha büyük bir heyecanla taşıma azim ve kararlılığındadır.

 Anadolu Gençlik Derneği'nin "Projesi insan, Muhatap kitlesi gençlik, Sevdası Türkiye"dir. 
 
           Anadolu Gençlik Derneği "Bir yıl sonrasını düşünüyorsanız bir tohum ekin, 10 yıl sonrasını düşünüyorsanız bir fidan dikiniz, 100 yıl sonrasını düşünüyorsanız bir insan yetiştiriniz." anlayışı ile hareket etmiş ve bugün misyonu ve vizyonu ile bütün insanımızı kucaklayan, teknolojiyi kullanan, ilmi akademik seviyeli çalışmaları ile insanımızdan aldığı gücü yine onların istifadesine sunan özelliği ile çalışmalara devam edecektir.

           Anadolu Gençlik Derneği geçmişten bu yana canından ve cananından aziz saydığı mukaddes görev aşkıyla insanlığa hizmet vermiştir. her zaman en önde yürüyen "sevgi ve kardeşlik bayrağı"nı bugün daha geniş ufuklara götürmenin haklı gururunu hep birlikte yaşamaktadır.

          Anadolu Gençlik Derneği'nin kuruluşu boyunca rakibi; kavga, çatışma, kin ve cehalet olmuştur. Onların yerine fedakar kadroları ile barışı, sevgiyi, konuşarak anlaşmayı ve bilgiyi ikame etmeye gayret göstermiştir.

           Bugün dünyada ulus-devlet yapısından uluslarüstü bir yapıya doğru hızlı bir geçiş süreci yaşanmaktadır. Bunun doğal bir sonucu olarak, üçüncü sektör olarak adlandırılan sivil toplum kuruluşlarının sorumluluğu ve etkinliği çok daha artmaktadır.

 Anadolu Gençlik Derneği de bu sorumluluğun bilinciyle; 
 1- Gençlerimizin ilgi ve kabiliyetlerine göre yetiştirerek topluma kazandırmak 
 2- Gençlerimizin kendilerini toplumda ifade edebilmeleri ve haklarını koruyabilmelerini sağlamak 
 3- Gençlerimizi milli kültür değerlerine saygılı ve bilgili yetiştirmek. 
 4- Gençlerimize ferd -toplum meselelerini tanıma ve çözüm arama alışkanlığı kazandırma. 
 5- Gençlerimizi yaratılış gayesini bilen ibadet yaldızlarıyla bezenen kişiler yapabilmek. 
 6- Gençlerimizin el becerileri ve zihni çalışmasını birleştirerek çok yönlü gelişmesini sağlamak. 
 7- Gençlerimizin boş zamanlarını; kendisine, ailesine ve topluma yararlı işlerle değerlendirmelerini sağlamak. 
 8- Gençlerimizi toplumda sivrilen, örnek gösterilen ve inançlarına bağlı ferdler olarak yetiştirmek. 
 9- Gençlerimizi " Benim olmadığım yerde kimse yoktur." sorumluluğunda yetiştirmek 
 10-Kim var? diye sorulduğunda; sağına soluna bakmadan “ben buradayım!” diyebilen bir gençlik yetiştirmek      amacındadır.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret122953
Üyelik Girişi
HADİSi ŞERİF
Peygamber Efendimize (sav),en temiz kazancın ne olduğu sorulduğunda:"Kişinin kendi elinin emeği,bir de dürüst ticaretin kazancı"buyurmuştur.
TAZİYE

"İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi Raciûn

----------------------
Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi Yönetim Kurulu  Üyesi  ALİ ÇIRAK'IN DEDESİ Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.

BİR FM

ÖZLÜ SÖZ

Genç,inancı ve idealleri uğruna fedakarlık yapabilendir.

MİLKO


R

 

R