• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/DenizliAGD?ref=hl
  • https://twitter.com/DenizliAgd
Custom Search

LİSELER KOMİSYONU

YÖNETİM / Liseler Komisyonu

Eğitim ve Öğretimin her dalında ve her kademesinde öğrencilere yönelik faaliyet sahalarında, ortaöğretim gençliği ile ilgili hizmetlerin yürütülmesini, okul ve sınıf birimlerine dernek hizmetlerinin ulaştırılmasını sağlayan, sosyal, kültürel, sportif faaliyetler düzenleyen ve ortaöğretim gençlik meselelerine ilişkin temel çözümlerin tespitine yönelik çalışmaları   yürüten  komisyondur. Ortaöğretim komisyonu 4 birim ve 3 masadan oluşmaktadır.

Birimler ve Görev Tanımları

1-  Temsilciler Birimi:·         Komisyon başkanına gerektiğinde vekalet edilmesi·         Okul envanterlerinin hazırlanıp okul ve sınıf temsilci tespitlerinin  takip ve intacı·         Okuma Grubu çalışmalarının koordinesi·         Masalar arasında koordinenin sağlanması

1.1- Liseler masası: Lise envanterlerinin hazırlanıp okul ve sınıf temsilci tespitlerinin takip ve intacı

1.2- İlköğretim okulları masası: İlköğretim envanterlerinin hazırlanıp temsilci tespitlerinin takip ve intacı

1.3- Kurslar, Yurtlar ve Dershaneler masası : Kurs, yurt,dershane envanterlerinin hazırlanması, temsilcilerin tespit ve takibi

2-  Sosyal, Kültürel, Sportif Faaliyetler ve Eğitim Birimi:İlköğretim ve liselere  yönelik; sosyal, kültürel, sportif ve eğitim faaliyetlerinin organize edilmesi

3-  Eğitim ve Yayınlar Birimi: Eğitim ve yayın çalışmalarının takip edilmesi

4-  Rehberler, Danışmanlar ve Psikolojik Danışmanlık Birimi:·    Her okul için bir Danışman tesbitini takip ve temin eder.(Danışmanlar;ortaöğretim başkanlığı bünyesinde, üniversite başkanlığı ile koordineli olarak tespit edilen, ortaöğretim çalışmalarında, okul bazında, istişari olarak görevlendirilen üniversite öğrencisi veya mezunu mensuplarımızdır.)

·    Her okul için bir Rehber tespit ve teminini takip eder.(Rehberler; ortaöğretim başkanlığı bünyesinde, yürütülen ortaöğretim çalışmalarına,okul bazında gönüllü olarak istişari katkıda bulunan öğretmenlerdir.)

·  İl ve ilçe merkezlerinde Psikolojik Danışman (öğretmen ve ilgili okullarda okuyan öğrenciler olabilir) görevlendirme ve takibi. Psikolojik Danışma Merkezi vasıtasıyla aşağıdaki çalışmaları yapar:

§ Psikolojik Danışmanlar vasıtasıyla gençlerle bireysel görüşmeler yapılarak sorunlarına çözümler üretilecektir.

§ Öğrenci başarısını etkileyen etmenlerin incelenmesi ve belli başlı öğrenme güçlüklerinin ortaya çıkartılıp çözüm üretilmesi,öğrencilerin manevi,sosyal ve duygusal gelişme durumlarıyla ilgili çözüm yolları üretme.

§ Öğrencilerin mesleki ilgi ve tercihlerine yardımcı olma,öğrencilerin okul, arkadaş ve aile ilişkilerinin ideal olmasına katkıda bulunma,Öğrencilere verimli ders çalışma ve başarılı olma yöntemlerinin anlatılması.

§ Özel yardıma ihtiyaç duyan öğrencilerin belirlenmesi ve gerekli yardımların yapılmasında öncülük edilmesi  

  GENEL OLARAK LİSE GENÇLİĞİ İÇİN NELER YAPABİLİRİZ ?

·     Eğitim –Öğretim Çalışmaları (Takviye ve hazırlık dersleri, ÖSS ve OKS deneme sınavı )

·     Kültürel Çalışmalar (Bülten,duvar gazetesi,bilgi yarışması vb)

·    Sosyal Yardım Çalışmaları, Sportif Çalışmalar, Gezi Programları

·     Müesseseleşme Çalışmaları (İnternet Kafe, Kreş, Dershane vb.)

·     Milli Manevi Formasyon Çalışmaları,Dinlenme Kampları

·    Tanışma,Veda ,Anma gün ve geceleri

·    Bireysel ve Sosyal Gelişim Seminerleri  (İpucu Seminerleri ),Film İzleme Günleri

·    Yaz Etkinlikleri

AGD Denizli Şubesi Liseler Komisyon Başkanı : Bilal Furkan ŞİMŞEK


 

 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret122952
Üyelik Girişi
HADİSi ŞERİF
Peygamber Efendimize (sav),en temiz kazancın ne olduğu sorulduğunda:"Kişinin kendi elinin emeği,bir de dürüst ticaretin kazancı"buyurmuştur.
TAZİYE

"İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi Raciûn

----------------------
Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi Yönetim Kurulu  Üyesi  ALİ ÇIRAK'IN DEDESİ Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.

BİR FM

ÖZLÜ SÖZ

Genç,inancı ve idealleri uğruna fedakarlık yapabilendir.

MİLKO


R

 

R