• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/DenizliAGD?ref=hl
  • https://twitter.com/DenizliAgd
Custom Search

Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şube Başkanı Hamza ÖZTÜRK ve yönetim kurulu üyeleri, gerçekleştirdikleri basın açıklaması ile her yıl düzenlenen ve peygamber efendimizin hayatını anlatan liseler arası Siyeri-i Nebi isimli yarışmanın bu yılki takvimin

AGD’den Siyer-i Nebi yarışması

 

Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şube Başkanı Hamza ÖZTÜRK ve yönetim kurulu üyeleri, gerçekleştirdikleri basın açıklaması ile her yıl düzenlenen ve peygamber efendimizin hayatını anlatan liseler arası Siyeri-i Nebi isimli yarışmanın bu yılki takvimini açıkladı.

 Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şubesi Başkanı Hamza ÖZTÜRK hem derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi hem de her yıl düzenlenen Siyer-i Nebi yarışmasının detaylarını anlattı. Açıklamada Liseler Komisyon Başkanı Avukat Bilal Furkan ŞİMŞEK , Ortaokullar Komisyonu Başkanı İbrahim Ekrem DAĞDAŞ  diğer yönetim kurulu üyeleri de yer aldı.

ÇOCUKLARA VE GENÇLERE KİTAP

AGD Denizli Şube Başkanı Hamza ÖZTÜRK yaptığı açıklamada ;

“Siyer-i Nebi yarışmamızı Pandemiden dolayı sanallaşan ve yalnızlaşan çocuklarımız ve gençlerimizin yeniden normale dönmeleri için bir fırsat olarak görüyoruz.Siyonist mekanizmalar ilkokul ve ortaokul çağındaki çocukları bile hedef almaktadır. 'Dış güçler son 300 yıldan beri planlarını merhale merhale ortaya koyuyor. Gençliğin ifsadı için Siyonistler var gücü ile çalışıyor. 100 yıl önce planladıklarını şimdi hayata geçiriyorlar. Z kuşağını düşünmeyen, sorgulamayan. İdrak etmeyen, zihinlerinin kodlanması ile uğraşılan, elektronik sinyaller ile beyinleri ele geçirilen bir yapıya dönüştürüyorlar. Bu neslin bozulması için kullandıkları en temel argüman da ahlaksızlık olmuştur. Çocuklarımızın nefsine dönük çalışmalar yapıyorlar. Çocukların zihnine ahlaksızlığı kodluyorlar. Bu sürecin çözümü, ağacın kökü olan Milli Görüş'tür. Biz Anadolu Gençlik Derneği olarak çocuklarımızın bilgilenmesi ve bu tür saldırılardan korunması amacıyla çalışmalarda bulunuyor. İlkokul ve lise çağındaki çocuklarımıza oldukça yararlı ve faydalı kitaplar hazırladık. " dedi.

KAYBEDENİ OLMAYAN SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI


Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi Liseler Komisyonu ve Ortaokullar Komisyonu bünyesinde Siyer-i Nebi yarışması düzenleyerek, Lise Öğrencilerinin aidiyet duygularını pekiştirmek, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.s) hayatı hakkında daha hassas ve daha ayrıntılı bilgi edinmelerini sağlamayı ve örnek bir nesil yetiştirmektir. İyiyi ve güzeli kendine şiar edinmiş teşkilatımızın güzeli yaygınlaştırmasında Siyer-i Nebi yarışmasından istifade ederek mesajımızı en doğru ve etkili bir şekilde muhatap kitlemize ulaştırmayı hedefliyoruz.LİSELİ GENÇLER PEYGAMBER EFENDİMİZİN İZİNDE!


Her genç yetiştirilmeyi bekleyen bir çiçektir. Bizim için susuz ve ekilmemiş topraklardaki hiçbir gencimiz feda edilmeyecek kadar değerlidir ve baharı başlatacak çiçeğin tohumunu atmak vazifesi bizlerindir.
Fidanlar erken yaşlarda eğilirler, şekil alırlar. Gençlerimiz de Lise çağlarında şekillenirler ve aldıkları şekilleri çevrelerine aksettirirler.
Ülkemiz gençliğinin içerisinde bulunduğu durum ortadadır. Gençlerimize bulundukları konumu, kendilerine kalan mirası ve gidecekleri rotayı vermek için yarışmamız çok önemlidir.
Türkiye geneli Lise ve Ortaokul öğrencilerinin katılacağı Siyer-i Nebi Yarışması hedefi doğrultusunda, Peygamberimizin Hayatını gençlerimizin örnek alması son derece mühimdir. Yapacağımız yarışma bir nebze de olsa ülkemizde bulunan Liseli gençlere ulaşmakta önemli bir adımdır.

DERECEYE GİRENLER   30 HAZİRAN’DA AÇIKLANACAK


Sınav hakkında önemli açıklamalar yapan AGD Denizli Şubesi Liseler Komisyonu Başkanı Av.Bilal Furkan ŞİMŞEK, “Siyer-i Nebi sınavına katılacak Liseli kardeşlerimiz, Şerafettin KALAY’ın yazdığı ‘Alemlere rahmet olarak gönderilen elçi Hz. Muhammed (s.a.v)’ adlı Siyer-i Nebi kitabına göre,Ortaokullar ise “Muzaffer AKTÜRK-Mücahid TRAŞ ‘a ait Sevgili Peygamberim adlı kitaplardan yarışmaya tabi tutulacak.Öğrenciler kitaplara AGD il ve ilçe temsilciliklerinden ulaşabilecek.

Sınav 11-12 Haziran 2022 Cumartesi-Pazar günleri iki ayrı oturumda yüz yüze test olarak yapılacaktır.Liselerde 80 soru Ortaokullarda ise 60 soru sorulacaktır .Dereceye girenler, hem Türkiye geneli hem de Denizli geneli ödüllendirilecektir. Türkiye genelinde Lise düzeyinde birinci olanların ödülleri ise şöyle: Birinciye 3 bin TL, ikinciye 2 bin TL, üçüncüye 1500 TL, dördüncüye 750 TL, beşinciye 750 TL verilecek. Denizli genelinde Lise düzeyi birinciye 1500 TL , ikinciye 1000 TL, üçüncüye ise 750 TL dereceye girenlere Genç istikbal Dergi aboneliği hediye edilecek. Sınavla ilgili ayrıntılar ve başvuru  www.efendimizinizinde.com adresindedir” şeklinde bilgilendirme yaptı.


BİZ YARINLAR İÇİN ÇALIŞIYORUZ”


Şimşek , “Yeryüzünde akan kanın, emek sömürüsü ve gözyaşının durması Efendimiz (S.A.V)’in tebliğ ettiği mesaj ile mümkün olacaktır. Buna inanan bir neslin üzerinde iz bırakabilmenin derdindeyiz. Siyer-i Nebi Yarışması vesilesi ile binlerce gencimiz insanlık için eşsiz bir timsal olan Efendimiz’i (S.A.V) daha da yakından tanıma fırsatı bulacaktır. Günümüzde gerek uyuşturucu, alkol, sigara, gerek diziler gençlerimizin ahlak ve maneviyatını tahrip etmektedir. Bizler milli ve manevi değerlere bağlı bir gençlik yetiştirerek bu ifsadın önüne geçebiliriz. İşte bu yüzden bizler, değerler eğitiminin uygulanmaya konulduğu bir süreçte aziz milletimiz tarafından en büyük değer ve örnek rol model olarak kabul edilen Peygamber Efendimiz Hz Muhammed Sallallahu aleyhi ve sellemin hayatının gençler tarafından iyi okunarak algılanması gerektiğine inanıyoruz. AGD’nin her yıl binlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleştirdiği Siyer-i Nebi sınavı 11-12 Haziran tarihlerinde Türkiye’nin her bölgesinde aynı saatte gerçekleştirilecek. Kayıtlar 3 Haziran tarihine kadar www.efendimizinizinde.com internet sitesi ve AGD’nin il ve ilçelerde bulunan şubelerinden yapılabilecek.” Dedi .

 89 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam65
Toplam Ziyaret117817
Üyelik Girişi
HADİSi ŞERİF
Peygamber Efendimize (sav),en temiz kazancın ne olduğu sorulduğunda:"Kişinin kendi elinin emeği,bir de dürüst ticaretin kazancı"buyurmuştur.
TAZİYE

"İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi Raciûn

----------------------
Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi Yönetim Kurulu  Üyesi  ALİ ÇIRAK'IN DEDESİ Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.

BİR FM

ÖZLÜ SÖZ

Genç,inancı ve idealleri uğruna fedakarlık yapabilendir.

MİLKO


R