• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/DenizliAGD?ref=hl
  • https://twitter.com/DenizliAgd
Custom Search
Ekrem ÇETİN
denizliekremcetin@hotmail.com
Liseli Kardeşim! Bu Yarışmanın Kaybedeni Yok
23/12/2015
Herkesin bildiği üzere ülkemizde, inançlı, imanlı,ahlaklı ve şuurlu bir neslin oluşturulması için çalışan Anadolu Gençlik Derneğimiz var. Bu dernek yeryüzünde hak hakim olsun, Kur’an ve sünnet yaşanılır hale gelsin diye mücadele ediyor.
Bu mücadeleyi verirken yine hayırlı bir çalışmaya imzasını atıyor. Liseli Gençler Efendimizin İzinde konulu kaybedeni olmayan Siyer-i Nebi Yarışmasını düzenliyor. Yarışma hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum; Yarışmaya tüm Lise Öğrencileri efendimizinizinde.com internet adresinden başvurabiliyor. 19 Aralıkta yapılacak olan yarışmaya 6 Aralık’a kadar başvuru yapabilecekler. Liseli kardeşlerimiz İbrahim Cücük’ün kaleminden çıkan Ayet ve Hadislerle Peygamberimiz adlı kitaptan yarışmaya tabi tutulacak. Aynı zamanda kitapları Anadolu Gençlik Derneği Şubelerinden temin edebilecekler. 
Amaç ve gaye peygamberimizin izinde giden bir gençlik oluşturmak. 
Aslında bu yarışmanın en güzel hediyesi gençlerimize o kutlu nebi’nin karakterinden izler taşıyacak tutum ve davranışları kuşandırmak olacaktır. Yalnız bu anlamlı yarışma için gençlerimiz hem Denizli geneli hem de Türkiye geneli ödüllendirilecektir. Denizli geneli ödüller ise şöyle: Birinciye dizüstü Bilgisayar, ikinciye akıllı telefon, üçüncüye,tablet, dördüncüye bisiklet, beşinciye çeyrek altın ve süpriz hediyeler. Türkiye geneli ise birinciye 10 tam altın, ikinciye 7 tam altın, üçüncüye 5 tam altın, dördüncüye 4 tam altın, beşinciye 3 tam altın şeklinde olacaktır.  Liseli kardeşim bu çağrıya kulak ver bu yarışmanın kaybedeni yoktur. Önderimiz, Liderimiz Hz Muhammed (s.a.v)’in izinde gidelim hep beraber.
Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in ahlakını yakından tanıyan bir neslin herkes elinden ve dilinden emin olabilir. Böye bir neslin varlığı  bir ülkenin insanlığa en önemli katkısı olacaktır. 
Bu yarışma vesilesi ile gençlerimizi Efendimizin Ahlakıyla buluşturanları, bu uğurda malıyla ve canıyla Allah yolunda çalışan kardeşlerimizi takdir ediyorum. Selam olsun Peygamberimizin razı olacağı bir gençlik yetiştirenlere.


2097 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Kadir Gecesi Üzerine - 16/07/2015
KADİR GECESİNDE YAPILACAK EN BÜYÜK İBADET KUR’AN’I YERYÜZÜNE HAKİM KILMAK İÇİN ÇALIŞMAKTIR
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam36
Toplam Ziyaret110881
Üyelik Girişi
HADİSi ŞERİF
Peygamber Efendimize (sav),en temiz kazancın ne olduğu sorulduğunda:"Kişinin kendi elinin emeği,bir de dürüst ticaretin kazancı"buyurmuştur.
TAZİYE

"İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi Raciûn

----------------------
Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi Yönetim Kurulu  Üyesi  ALİ ÇIRAK'IN DEDESİ Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.

BİR FM

ÖZLÜ SÖZ

Genç,inancı ve idealleri uğruna fedakarlık yapabilendir.

MİLKO